Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Lego TIPY a TRIKY

Každý LEGO staviteľ nám dá isto za pravdu, že najotravnejšia časť stavania je hľadanie kocky, ktorú práve potrebujete. Pripravili sme pre vás pár tipov, ako si s tým poradiť.

Tip č.1: Správna nádoba uľahčí hľadanie

Ak staviate niektorý z LEGO setov, vysypte si kocky do priestrannej plytkej nádoby. Nám sa veľmi osvedčili tieto príborníky z IKEY. Ak máte IKEU ďaleko, určite nájdete niečo podobné v kuchynských potrebách vo vašom meste. Na menšie sety stači jeden, na väčšie radšej dva. Vysypané kocky potom roztrieďte podľa farieb. Triedenie podľa farieb ide veľmi rýchlo (roztriediť set na obrázku trvalo asi 30 sekúnd), ale veľmi urýchli hľadanie kociek pri stavaní. 

Legorent     Legorent      Legorent

 

Tip č.2: Použite šablónu

Kocky v návodoch väčšinou nebývajú zobrazené v mierke 1:1 a tak hlavne pri LEGU Technic je niekedy ťažké zistiť, ktorý diel treba v danom kroku použiť. Tento problém vyrieši šablóna v mierke 1:1, kde sú všetky používané tyče a kocky zobrazené v reálnych rozmeroch spolu s číselným označením. Kocku/tyčku jednoducho priložíte a hneď viete, ktorá je tá správna. Šablónu si môžete stiahnuť tu. Stačí si ju vytlačiť a prípadne zalaminovať. 

Legorent   Legorent   Legorent