Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Triedenie a skladovanie Lega - 2.diel

LegorentSkladovanie Lega je ošemetnejšia záležitosť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pri stavaní je najlepšie mať Lego roztriedené čo najdetailnejšie.  Tak rýchlo nájdete kocku, ktorú práve potrebujete. Na druhej strane, keď chcete výtvor rozložiť a odložiť, je lepšie mať priečinkov čo najmenej. Navyše množstvo malých nádobiek zaberá v domácnosti veľa miesta a je ťažké sa v nich orientovať. Ako si s tým všetkým poradiť?

Podľa farby alebo podľa veľkosti?

Pokiaľ Lego triedite ručne, je pomerne jednoduché roztriediť ho podľa farby. Navyše aj sety zo série Lego Classic bývajú rozdelené podľa farby. Naša skúsenosť však je, že triedenie kociek podľa farby nie je praktické pri stavaní. Keď ideme niečo stavať, väčšinou sa najprv zamyslíme, aké kocky môžeme potrebovať. Napríklad pri stavaní zvieratiek to často bývajú rôzne zošikmené kocky. Pozrieme sa v akých farbách takéto kocky máme a podľa toho doladíme celkovú farebnosť. Veď žralok môže byť rovnako dobre sivý, modrý, biely aj čierny. 

Ako Lego uložiť

Ideálne sú nádobky rôznych veľkostí, ktoré do seba dobre pasujú. Pokiaľ nemáte pod posteľou veľkú zásuvku alebo box, kam ich môžete uložiť, mali by byť uzatvárateľné. Tak ich môžete uložiť na seba a odložiť do skrine. Skúšali sme rôzne alternatívy z obchodov pre domácich kutilov, ale nakoniec v pomere cena / praktickosť jednoznačne zvíťazil set dózičiek na potraviny z Tesca. Za pár EUR kúpite veľké množstvo nádob rôznych veľkostí, ktoré navyše krásne zapadnú vedľa seba do skladovacieho boxu KIS, ktorý sme tiež kúpili v Tescu. A takto to celé vyzerá. Za pár sekúnd sa môžete pustiť do skladania a rovnako rýchlo máte Lego upratané v skrini wink

LegorentLegorentLegorentLegorent

Ak máte pri pohľade na takto pekne usporiadané Lego chuť pustiť sa hneď do stavania, kliknite rovno na niektorý z našich LEGO návodov.