Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

LEGO pre dievčatá - aké vybrať?

LegorentSpoločnosť LEGO už dávno pochopila, že Lego ani náhodou nie je hračka určená výlučne chlapcom. Okrem toho, že sa rodovým stereotypom systematicky vyhýba pri výbere minifigúrok do svojich stavebníc (všimli ste si, že medzi hasičmi, policajtmi či pretekármi sú vždy aj ženy?), ponúka aj širokú paletu Lega pre dievčatá. Lámete si hlavu, ktoré vybrať? Náš sprievodca tajomstvami dievčenského Lega vám s tým pomôže.

LEGO Friends - pre dievčatá od 6 do 12 rokov

Nemusíte byť expert na LEGO a pri spojení “Lego pre dievčatá” vám ako prvé určite napadne LEGO Friends. Vyznačuje sa ružovo-fialovou farebnosťou a na rozdiel od ostatných stavebníc sú klasické LEGO minifigúrky nahradené krásne vypracovanými postavičkami dievčat a chlapcov. Zo staviteľského hľadiska je to plnohodnotné Lego – nájdete tu domčeky a stavby (pizzeria, salón krásy či supermarket), ale aj autá, katamarán, či lyžiarsky vlek. Jedno upozornenie – LEGO Friends sa vyznačuje prepracovanými interiérmi a detailami (napríklad potraviny v supermarkete), ktoré sú postavené z miniatúrnych kociek 1x1 a menších. Takže prstíky menších staviteliek budú mať čo robiť, aby ich poskladali (o rozoberaní ani nehovoriac).

 Lego pre dievčatá - požičovňa Lega   

 

LEGO Creator - pre dievčatá od 5 do 12 rokov

Veľa zaujímavých alternatív na stavanie pre dievčatá ponúka aj LEGO Creator. Nájdete tu rôzne domčeky, obchody, chaty a zvieratká. Domčeky sú otvárateľné, takže ponúkajú veľa možností na hru s hotovým modelom. Zvieratká sú zas staviteľskou lahôdkou, pretože majú obvykle pohyblivé časti tela. Okrem toho sú všetky stavebnice LEGO Creator z kategórie 3-v-jednom, takže z jednej stavebnice dokážete postaviť až 3 rôzne veci. Navyše obsahujú kocky, ktoré sa dajú dobre využiť na ďalšie stavanie podľa vlastnej fantázie. Pre nás je to top Lego, ktoré odporúčame do každej domácnosti wink

Lego pre dievcata    

 

LEGO princezné - pre dievčatká od 4 do 7 rokov

Pokiaľ je aj vaša dcéra zaľúbená do Elsy alebo inej Disney princeznej, môžete jej kúpiť stavebnicu zo série LEGO Disney Princess. Nevýhodou týchto stavebníc je skutočnosť, že väčšinou ide o jednoduché stavanie z veľkých dielov, ktoré sa príliš nehodia na ďalšie stavanie. Ale ako úvod do Lega poslúžia.

Legorent

 

 

LEGO Architecture – pre dievčatá od 12 do 99 rokov    

Lego Architecture je primárne „dospelácke Lego“, ale radi po ňom siahnu aj veľké dievčatá či chlapci. Obsahuje miniatúry svetoznámych stavieb ako Eiffelova veža, Buckinghamský palác, Beily dom či Opera v Sydney. Modely sa stavajú z tých najmenších Lego kociek a majú triezvu, bielo-sivo-béžovú farebnosť. Súčasťou je návod so zaujímavosťami o danej stavbe (bohužiaľ len v angličtine).

Lego pre dievcata

 

Stále si nie ste istí, ktoré je to pravé? Tak si ho na skúšku požičajte!

Úvodná fotka v článku je od Ninnuliny. Ďakujeme!