Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Menej hračiek, spokojnejšie deti?

LegorentViac kreativity, sociálnych zručností a empatie - to si u svojich detí všimli rodičia, ktorí sa rozhodli prestať ich zahŕňať hračkami.

Fenomén zbavovania sa nánosov vecí (v angličtine "decluttering") sa už preniesol aj do detských izieb. Častokrát zo zúfalstva - rodičov jedného dňa prestalo baviť neustále hračky upratovať. Tento prístup vyskúšala aj mama dvoch dcér Ruth Soukup. Z izby dcéram odstránila všetky hračky. Niekoľko zmysluplných vytriedila a odložila. Dievčatkám vždy vyberie jednu vec a tú im v izbičke nechá. Dievčatá sa s ňou potom vyhrajú oveľa dlhšie, ako zvykli. Mama im po čase hračku vymení za inú. 


Chcete to vyskúšať aj vy? Dajte všetky hračky na kopu a začnite triediť. Ponechajte hračky, ktoré dieťaťu pomáhajú rozvíjať schopnosti. Stavebnica je lepšia ako autíčko na diaľkové ovládanie, farbičky hodnotnejšie ako plyšáky. Rodičia, ktorí to už praktizujú, odporúčajú ponechať výtvarné pomôcky, hudobné hračky a Lego. Plus čokoľvek, v čom má dieťa nevyčerpateľnú záľubu - pre niekoho sú to puzzle, pre niekoho sada vláčikov, bábik či dinosaurov.

Zdroj: https://www.postoj.sk/8563/urobte-detom-laskavost-zbavte-sa-hraciek